Deanu ja Várjjat museasiida
Tana og Varanger museumssiida
Várjjat Sámi Musea
Varanger Samiske Museum
Deanu Musea
Tana Museum / Teno museo
Ä´vv Saa´mi mu´zei
Ä´vv Skoltesamisk museum
Saviomusea
Saviomuseet
Staff
Museum manager
Ingvild Marie Bjørnå Pettersen 
tlf. 952 62 153
 
Office worker
Jonas Johnsen
tlf. 952 62 155
vsm-info@dvmv.no / jonas.johnsen@dvmv.no
 
Curator / mediator
Jorunn Jernsletten
tlf. 952 62 154/ 481 44 588
jorunn.jernsletten@dvmv.no

Craftsman
Roger Persson
tlf. 952 62 156 / 942 95 064
roger.persson@dvmv.no
 
Sámi language mediator 
Elle Smuk
tlf. 952 62 150
elle.smuk@dvmv.no 

 
Adminstration Tana og Varanger museumssiida:
Director
 Mariann Wollmann Magga
tlf. 952 62 152
mariann.magga@dvmv.no
 
Financial consultant
Sara Sveen Smuk
tlf. 414 56 127
sara.smuk@dvmv.no